Jeżeli podjąć studia to bezwzględnie w Anglii?!

Możesz spełnić marzenia. Wystarczy w sumie, że znasz frazy studia w Wielkiej Brytanii. Studia gdzieś poza granicami kraju były zawsze po prostu doskonałą inwestycją co do przyszłości i wiązały się z działaniem absolutnie prestiżowym. Zwłaszcza w takim miejscu na planecie jak Wyspy Brytyjskie gdzie mamy praktycznie najlepsze światowe uniwersytety. Jeżeli masz ochotę podjąć tam studia musisz po pierwsze wszystko dobrze przemyśleć i poddać się całej serii procedur. Jedno jest pewne – Wysiłek ten będzie na pewno opłacalny.

Rekrutacyjny świat procesów na studia w Anglii rządzi się naturalnie swymi prawami, podobnie zresztą jak u nas, dlatego składając podanie o przyjęcie musi wykonać kilka kroków w precyzyjnie ustalonej kolejności. Przedstawiamy je poniżej dokładnie.

Wybór kierunku
Niby rzecz całkowicie oczywista, ale zanim zaplanujesz w sumie cokolwiek musisz ostatecznie zdecydować się na kierunek, ponieważ również od niego samego będą zależały konkretnego typu wymogi.

Referencje
W wielu przypadkach, dla drzwi brytyjskich uczelni będą Ci potrzebne referencje, choćby od nauczycieli.

Podanie
Wypełnienie podania na studia odbywa się przez elektroniczny formularz w systemie UCAS
Zostaje oczekiwanie
Rzecz jasna, na odpowiedź uczelni. Jeśli nie uda Ci się dostać masz jeszcze szanse w lipcu i sierpniu, ale wówczas potrzebny jest bezpośredni kontakt z uczelnią.

Uwaga
Rekrutacja na studia w Wielkiej Brytanii zaczyna się rok wcześniej, czyli inaczej mówiąc jeśli studia chcemy zacząć we wrześniu 2016 roku papiery powinniśmy składać do września 2015. Niektóre uczelnie mają inny terminarz aplikacji. 14 sierpnia rozpoczyna się tzw. clearing a więc proces polowania na miejsca zwolnione przez brytyjskich maturzystów.
Ubiegać się o te studia możemy samodzielnie lub ze wsparciem i udziałem organizacji, które w tym celu działają. To oczywiście kosztuje, gwarantuje jednak, że nie popełnisz żadnego błędu, wszystkie papiery będą w porządku, a Ty nie przegapisz absolutnie żadnej szansy. Do odważnych świat należy. Powodzenia połamania piór na arkuszach.