W zgodzie z naturą – wybierz korek do swojego wnętrza

Wszyscy doskonale wiemy, że naturalne produkty są nie tylko modne, ale również bardzo zdrowe. Dlatego coraz częściej sięgamy po nie, zarówno w postaci pożywienia, jak i przedmiotów codziennego użytku. Ekologiczne surowce nie oddziałują negatywnie na nasze zdrowie, są więc bezpieczne i bez obaw możemy je stosować na co dzień.
korkowa podloga
Takim naturalnym i w 100% ekologicznym surowcem jest korek. Pozyskiwany z długowiecznych drzew – dębów korkowych, daje gwarancję, że produkty z niego wykonane są zdrowe i w pełni bezpieczne, nawet dla małych dzieci. Arkusze korkowe czy rolki korkowe wykorzystywane są do wykańczania i urządzania mieszkań.

Naturalna i ciepła podłoga z korka

Bardzo cenną zaletą korka, oprócz naturalnego pochodzenia, jest trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz doskonała izolacyjność. Rolki korkowe położone pod panele lub parkiet, świetnie wyciszają odgłosy stawianych kroków, zabezpieczając jednocześnie pomieszczenia przed stratami ciepła.
Korek jest również materiałem odpornym na działanie wilgoci. Dzięki temu doskonale chroni powierzchnie przed rozwojem pleśni czy grzyba. Stąd też arkusze korkowe zastosowane jako materiał podłogowy, sprawdzą się nawet w wilgotnych pomieszczeniach, jakimi są łazienka, kuchnia, wiatrołap, a nawet sauna.
Podłogi z korka są niezwykle przyjemne w użytkowaniu. Miękkość i sprężystość materiału daje komfort chodzenia po nich, nawet bosymi stopami. Duży wybór płyt korkowych odpowiednich do wykonania naturalnej podłogi znajdziemy na stronie https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html. Możliwości, jaki daje ten produkt, są wręcz nieocenione.
Podłoga korkowa jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości, gdyż korek jest odporny na zabrudzenia. Do jej pielęgnacji nie są potrzebne żadne specjalne preparaty. Wystarczy woda i delikatny detergent.
romby

Ekologia na ścianie – korek ścienny

Korek ścienny to idealny sposób na wprowadzenia do mieszkania naturalnej świeżości i oryginalnego designu. Zastosowany jako arkusze korkowe czy korek samoprzylepny pozwoli nadać wnętrzu niecodziennego charakteru. Wykończone w ten sposób ściany nie są narażone na działanie wilgoci, a w pomieszczeniu tworzy się zdrowy i naturalny mikroklimat. Co więcej, z korka można wykonać również przydatne i bardzo podręczne tablice korkowe, które stanowić będą doskonałe miejsce na notatki, informacje i ważne zapiski.
Dbanie o własne zdrowie i środowisko naturalne powinno być priorytetem każdego z nas. Warto więc sięgać po ekologiczne produkty korkowe, aby czuć się przyjemnie i komfortowo we własnym domu.